• https://www.facebook.com/susehrihaber.net
  • https://api.whatsapp.com/send?phone=+905423236482
  • https://www.twitter.com/susehrihaber1
  • https://www.instagram.com/susehrihaber
  • https://www.youtube.com/susehripolatderesi

SUŞEHRİ HABER - Doğru ve objektif haber -

                                                               Oysa insan gitiği her yerde kendinden bir parça arar, bulursa sıla olur,bulmazsa gurbet...

Bayrak                                                                                                                                                                           

Ana Menü
Site Haritası
Youtube Sayfamız

 

Reklam

celalettin keskin
bilgi@keskinyapimarket.com
MİLLET İRADESİ - DEMOKRASİ VE ÖZGÜRLÜK
14/07/2021
15 Temmuz 2016 Cuma günü suşehrinden tatilden dönüşte İstanbul girişinde olağan dışı bir Trafik ile karşılaştık.saat 21. 30 civarında idi.Söylentilerde konuşulan Köprülerde terör alarmı varmış ,Polis kıyfeti giymişler askerler onları tutukluyorlarmış.Bu söylentiler tuhafıma Gitmişti büyük oğlum Ahmeti aradım bilgi istedim.Kendiside Vaniköyde bir kafede otururken yaşları küçük asker elbisesi giymiş silahlı gençlerin(kuleli öğrencileri) kendilerine evlerine gitmelerini söylemişler.Yoldan geçen çevik kuvvet otobüsünü durdurmuşlar polis İle arbede yaşanmış.daha sonra polisler fırsattan yararlanıp oradan uzaklaşmışlar.

Ben bunun bir darbe girişimi olduğunu anladım ve Ahmete eve gitmesini söyledim.Daha sonra zorbela Çamlıca gişelerinden geçip imes yan yollardan Ümraniye sanayii Yolundan saat 22.30 da eve ulaşabildik.Televizyonlardan Cumhurbaşkanı ve Başbakanın Cep telefonu ile yayına katıldıklarını ve asker içine sızmış canilerin darbe girişiminde bulunduklarını ve milletin meydanlara inmesini iradelerine sahip çıkmalarını söylemeleri İle bu yüce millet özgürlük ve bağımsızlığı için genç,ihtiyar,kadın,çoluk çocuk sokaklara, meydanlara İnmiştir.Tarihte görülmemiş bir mücadele ile sağcısı, solcusu,liberali,sunnisi,alevisi ile kendi İradelerine ipotek koyanlara karşı yiğitçe direndiler.Yüzlerce şehit verildi.Nice kahramanlıklar gösterdiler ve 15 Temmuz bir demokrasi ve özgürlüğe sahip olma gününe dönüştü.

Geçmişi ve kendisi bir muamma olan fetullah gülen ve örgütü anadolunun fakir masum halkının çocuklarını istikbal gelecek vaat ederek kandırmış kendi menfaat ve üst aklın emrine sunmuştur.Dini konuları kendine has uslubu ile anlatıp günün ve düzenin gidişine göre yorumlayıp din ve vicdana uymayan fetvaları ile insanların durumuna göre onları yönlendirmiştir.

Ülkemizde belli bir taban bulan bu hareket özellikle bir yaz boz tahtasına dönen ve adında Milli eğitim yazan fakat bir türlü milli olamayan eğitime önem vermiş bu alanda büyüme fırsatı yakalamış,dersaneler ile başarıya ulaşmıştır.Diğer dini cemaatler bu konuda geri kalmış eğitime uzak durmuşlardır.Bunu bir fırsata çeviren cemaat ilerde kendisi için asker, polis, savcı,hakim,öğretmen yetiştirmiştir.Yurt dışı türk okulları adı ile yönetimlere şirin gözükmüş yaptığı çalışmalara destek almıştır.

Bu oluşum yaklaşık 1970 yıllardan sonra yapılanmaya girmiş 80 ve 90 Yıllarda devlet içinde etkili olmaya başlamıştır.2000 li Yıllarda gücünü ve otoritesini güçlendirmiş ve bugünkü isyana kalkmıştır.Ülkemizde ve ortadoğuda meydana gelen olaylardan bunların bir üst aklın ürünü olması yüksek olasılıktır. Bu akıl bölgemizde ülkemizin ve milletimizin söz sahibi olmasını istememekte, mazlum milletlerin yanıda olmasına ,onların yardımına koşmasına engel olmaktadır.

Bu durum ve vaziyette bizlere düşen vazife ülkesini ve devletini seven insanlar olarak ayrıştırı değil birleştirici,üzen değil birlikte üzülen,bozguncu değil toparlayıcı,görüşü ve etnik kimliği ve dini ne olursa olsun türkiye otak paydasında barış ve huzur içinde kardeşçe yaşamaktır.

Bu olay devletimize ve milletimize bir ders vermiştir.Tarihten gelen bir güç ile ilelebet bu milleti yücelmek ve sonsuza dek devam ettirmek istiyorsak bunu yapmak zorundayız.

Herkes bu konuda üzerine düşeni yapmalıdır.Bu topraklardan başka vatanımız yoktur. Anadolumuzun bu kutsal toprakları, kendine yurt ve vatan sayan, birlikte ve kardeşce yaşamak isteyen herkesindir.

Yaşasın millet iradesi...

Yaşasın demokrasi ve özgürlük....

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 104 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

BAŞARININ SIRRI - 11/05/2022
BAŞARININ SIRRI
YENİDEN MERHABA - 17/04/2021
Suşehri için hep birlikte
WELLCOME

Üyelik Girişi
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam29
Toplam Ziyaret14095
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar15.909415.9731
Euro16.730816.7979
Hava Durumu
Reklam

Reklam