EĞİTİM ÖĞRETİM BAŞLIYORBelediye Başkanı Fazlı Yüksel’in 2017-2018 Eğitim Öğretim Yılı Kutlama Mesajı
 Eğitim; insanı değerli kılan, toplumu yücelten ve insanlığa yön veren önemli bir süreçtir. Ülkelerin gücü iyi eğitime sahip nitelikli insan gücünden gelir. Gelişen ve değişen dünyada eğitime yapılan yatırımın geleceğe yapılan yatırım olduğu inancımızla nitelikli bir eğitim için çabalamalı, önceliğimizi nitelikli insan gücünün yetiştirilmesi olarak belirlemeliyiz.

Çok Değerli Öğretmenlerim;

Ülkemizi güçlü yarınlara taşıyacak yeni nesillerimizin yetişmesinde en büyük güç şüphesiz sizlersiniz. Milli kültürümüzü yaşatmanın en temel yolu eğitimdir. Gelecek nesillerimize binlerce yıllık birikimimizi, kültürümüzü, tarihimizi, bizi biz yapan değerlerimizi sizlerin desteği ve öncülüğünde aktarabileceğimizin bilincindeyiz. Bu bilinçle evlatlarımızı yetiştirmek ve ülkemizi çağın ilerisine taşımak için çıktığımız bu yolda tüm azmimiz ve gayretimizle birlikte, omuz omuza yürüyeceğiz.

Nesillerimizi yetiştirmek için özveriyle yürüttüğünüz tüm çalışmalarınızı ve azminizi takdir ediyor, gayretlerinizi yürekten destekliyorum. Eğitim öğretim yılı boyunca öğrencilerimizi en iyi şekilde yetiştirmek için gösterdiğiniz tüm gayretiniz için de teşekkür ediyorum.

Bizler, Belediye olarak eğitim ve öğretim yolunda yapılması gereken ne varsa dün olduğu gibi bugün de yapmaya şimdiden hazırız.

Kıymetli Velilerimiz;

Evlatlarımızı çağın ihtiyaçlarına cevap verebilen, donanımlı, milli ve manevi değerlerine sahip, sağlam ve güçlü bireyler olarak yetiştirmek için çalışıyor, öğrencilerimizin her birini ayrı bir değer olarak görüyoruz.

Evlatlarımızın başarılı bir öğrenci olabilmesi kadar iyi ve nitelikli bir insan olarak yetişmesi de bizim için son derece önemlidir. Çocuklarımızın başarılarını sadece karne notlarından ibaret görmemeli, onları davranış ve tutumlarıyla da değerlendirmeliyiz. Başarılıyken baş tacı ettiğiniz evlatlarınıza başarılı olamadığı zamanlarda da anlayış göstermeniz ve varsa sorunları çözmeye çalışmanız, onlara her zaman yanlarında olduğunuzu hissettirecek ve güven duygularını güçlendirecektir. Onların yanında olduğunuzu hissettirmeniz,çocuklarımıza güven duygusunu aşılayacak ve ne istediğini bilen nesiller meydana gelecektir.Unutmayınız ki eğitim ailede başlar, okul ve çevrede devam eder.

Sevgili Öğrencilerimiz,

Bir eğitim öğretim yılının daha mutlu ve huzurlu bir şekilde açmanın heyecanı içindeyiz. Bu ülkenin yarınları sizlersiniz. Ülkemizin yarınlarına sizler yön vereceksiniz. Güçlü yarınlarımızın teminatı olan siz değerli evlatlarımızın donanımlı, dünyayı takip eden, çağımızın tüm yeniliklerine hakim, yarınlarımıza yön verecek bireyler olarak yetişmesi bizim için ve geleceğimiz için büyük önem taşımaktadır. Sizler bugün öğrendiklerinizle yarınlara adım atarken, bizler sizlerle gurur duyacak,göğsümüz kabaracak,sizleri aşkla, şevkle takip etmenin huzurunu yaşacağız. Sizlere düşen eğitim ve öğretim yolunda gayretli olmanızdır. Bizler ise sizlere her alanda ve anlamda destek vermeye şimdiden hazırız.

Sizleri yarınlarda; Vatanına ve Milletine aşık ve onun hizmetinde bir doktor,bir mühendis,bir ekonomist, bir öğretmen, bir iş adamı, bir devlet adamı, VATAN, MİLLET sevdalısı birer insan olarak görmek en büyük sevincimiz olacaktır.

2017-2018 Eğitim- Öğretim yılının tüm öğretmen, öğrenci, velilerimize,ilçemize ve Vatanımıza hayırlı olmasını temenni ediyoruz. Allah zihin açıklığı versin.


Haber okunma sayısı: 1233

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.
SIVAS
 • DOLAR
  TL
 • EURO
  TL
 • BİST
 • ALTIN
  TL
 • Listelenecek kayıt bulunamadı

 • Listelenecek kayıt bulunamadı

 • Listelenecek kayıt bulunamadı


Bugün:
0 hit, 0 ziyaretçi, 0 ziyaret
Bu hafta:
36 hit, 9 ziyaretçi, 11 ziyaret
Bu ay:
10 hit, 3 ziyaretçi, 3 ziyaret
Toplam:
45874 hit, 20208 ziyaretçi, 23998 ziyaret