Bayramınız mübarek olsunBuruk ve hüzünlü bir bayram.İnşaallah en kısa zamanda birklikte oluruz.
 Rahmeti ile bizleri kuşatan, Yüce Rabbimize şükürler olsun ki, Ramazan bayramına sevinç ve huzur içerisinde kavuşmuş bulunuyoruz.

Dünyayı ve ülkemizi saran kovid 19 virüsü hayatımızı büyük ölçüde değiştirdi.Alışkanlıklarımızı ve sosyal ilişkilerimizi büyük ölçüde etkiledi.Yeni bir yaşam tarzını yaşamaya başlıyoruz.

Buna rağmen bir ay boyunca gücümüz yettiğince oruçlarımızı tutmaya, namazlarımızı kılmaya ve fakirleri ve düşkünleri gözetmeye çalıştık. İbadetlerle dolu olarak geçen bu mübarek ayda, Allah’a karşı kulluk görevlerimizi yerine getirmenin mutluluğunu yaşadık. Şimdide hep beraber bayramın sevinç ve huzurunu yaşamaktayız.

Sevgi Peygamberimiz(sav)’de şöyle buyurmaktadır: “ Birbirinizle ilgiyi kesmeyin, birbirinize sırt çevirmeyin, birbirinize kin beslemeyin, kıskanç olmayın. Ey Allah’ın kulları kardeş olun. Müslüman’ın Müslüman kardeşine üç günden fazla dargın durması helal değildir. İki Müslüman birbiriyle karşılaştıkları zaman, birisi yüzünü şu tarafa çevirir, diğeri ise öte tarafa çevirir. Hâlbuki bu iki Müslüman’ın hayırlısı, önce selam verendir.

Buna göre Müslüman, birbiriyle ilişkisini koparmayan, küçük meseleleri büyüterek, kalbinde kin, haset, kıskançlık ve kibir barındırmayan insanlardır.

Ramazan bayramı, milletçe birlik ve kardeşlik içinde bayramın coşkusunu yaşamak, sevinci ve kederi paylaşmak demektir. Öyleyse bu bayramda, büyüklerimizi, annemizi, babamızı, yakınlarımızı, komşularımızı ve dostlarımızı ziyaret edelim. Bencilliği, kin ve nefreti içimizden söküp atalım. Dargınlıklara son verelim. Ramazan boyunca kazandığımız güzel alışkanlıkları sürdürmeye, vazgeçtiğimiz kötü huy ve davranışlara da bir daha asla dönmemeye karar verelim

Bu duygularla Ramazan bayramınızı tebrik ediyor, ülkemiz, milletimize ve İslam âlemi için hayırlara vesile olmasını diliyoruz.

 


Haber okunma sayısı: 131

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.
SIVAS
 • DOLAR
  TL
 • EURO
  TL
 • BİST
 • ALTIN
  TL
 • Listelenecek kayıt bulunamadı

 • Listelenecek kayıt bulunamadı

 • Listelenecek kayıt bulunamadı


Bugün:
0 hit, 0 ziyaretçi, 0 ziyaret
Bu hafta:
35 hit, 8 ziyaretçi, 10 ziyaret
Bu ay:
9 hit, 2 ziyaretçi, 2 ziyaret
Toplam:
45873 hit, 20207 ziyaretçi, 23997 ziyaret