KURBAN BAYRAMINIZ MÜBAREK OLSUNSuşehri Belediye Başkanından kutsal beldeden bayram mesajı;
  Geçmişten günümüze, içerisinde pek çok güzellikleri ve nice hikmetleri barındıran Kurban bayramıyla bir kez daha buluşmanın mutluluk ve heyecanını yaşamaktayız. Yüce Allah’ın ilahî çağrısına icabet edip hac görevini îfâ etmek üzere mukaddes topraklardan hacılarımızla birlikte tüm vatandaşlarımıza selam ve hayır dualarımızı gönderiyoruz.
Kurban paylaşmaktır, paylaştıkça bereketlenen sofralar, neşelenen gönüller demektir. Kurban ibadetimizle Allah’a yaklaşmanın hazzını yaşıyoruz. Sosyal yardımlaşma ile fedakârlığımız artmakta, ihtiyaç sahipleri unutulmamakta, kardeşlik duygularımız daha üst seviyeye çıkmaktadır. Böylece Kurban ibadetinin hikmetini bu sayede idrak etmiş oluyoruz.
Kurban Bayramı bizlere, ibadetlerin Allah’a bağlılığı simgelediğini, elimizdeki malın ve gönlümüzdeki sevginin paylaştıkça çoğalacağını, kestiğimiz kurbanların et veya kanının değil, bizim takvamızın Allah’a ulaşacağını öğreten müstesna zaman dilimlerindendir. Bayram günlerinde toplum hâlinde yaşadığımızı ve birbirimize her zaman muhtaç olduğumuzu, beşer olarak bugün kendisine en çok ihtiyaç duyduğumuz şey olan; en büyük sermayemizin ruhumuzun derinliklerindeki sarsılmaz sevgi, en büyük gücümüzün birlik ve beraberliğimiz olduğunu, geleceğimiz için aile bağlarımızın ne kadar önemli olduğunu hissederiz.
Bu duygu ve düşüncelerle başta milletimiz olmak üzere, mukaddes topraklardan Aziz İlçemize ve tüm halkımıza selamlar gönderiyorum. Hac ibadetimizin mebrur ve makbul olmasını dilerim. İslam âleminin ve Aziz Suşehri’mizdeki bütün vatandaşlarımızın Kurban bayramını tebrik ederken, Allah katında kurbanlarımızın makbul olmasını temenni eder, bayramın getirdiği kardeşlik, dayanışma ve kaynaşma ruhu ile tüm dünyanın barış, huzur ve esenlik içinde yaşamasını temenni ederim. Kurban Bayramının, Devletimizin bütünlüğüne, Milletimizin birlik ve beraberliğine ve tüm insanlık âleminin barış ve kardeşliğine vesile olmasını Cenabı Allahtan dilerim

Fazlı Yüksel

Haber okunma sayısı: 475

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.
SIVAS
 • DOLAR
  TL
 • EURO
  TL
 • BİST
 • ALTIN
  TL
 • Listelenecek kayıt bulunamadı

 • Listelenecek kayıt bulunamadı

 • Listelenecek kayıt bulunamadı


Bugün:
0 hit, 0 ziyaretçi, 0 ziyaret
Bu hafta:
45 hit, 15 ziyaretçi, 15 ziyaret
Bu ay:
54 hit, 23 ziyaretçi, 23 ziyaret
Toplam:
45473 hit, 19975 ziyaretçi, 23752 ziyaret