KURBAN BAYRAMINIZ MÜBAREK OLSUNKAYMAKAMIMIZ ENDER FARUK UZUNOĞLU'NUN KURBAN BAYRAMI MESAJI
 İnsanları kaynaştıran, birlik ve beraberlik ruhunu geliştiren, toplumsal yardımlaşma ve dayanışma hislerinin yoğun olarak yaşandığı bir Kurban Bayramına daha erişmenin mutluluğunu yaşıyoruz. 

Bilindiği üzere Kurban Bayramı, cömertliğin, rahmetin ve bereketin bol olduğu, milletin birbirine her zamankinden daha fazla kenetlendiği ve gönül birliği oluşturduğu dini bayramlarımızdandır. Bayramlar Küslerin barıştığı, dargınların kucaklaştığı, aralarında kin, nefret bulunan topluluk,aile ve şahısların, kin, nefret ve düşmanlık duygularının sevgiye dönüştüğü, küçüklerin büyüklere saygı, büyüklerin küçüklere sevgi ve şefkat kanatlarını gerdiği, hastaların ziyaret edildiği barış günleridir. Kurban Bayramı, cömertliğin, rahmetin ve bereketin bol olduğu, milletin birbirine her zamankinden daha fazla kenetlendiği ve gönül birliği oluşturduğu dini bayramlarımızdandır. Bayram sevincini, ailemizle, akrabalarımızla, dostlarımızla, engelli, muhtaç ve kimsesiz vatandaşlarımızla, şehit aileleri ve gazilerimizle birlikte yaşamanın, birlik ve beraberlik duygularımızı arttıracağına inanıyorum.Dini bayramlarımızın oluşturduğu bu manevi ortamları taşıdıkları anlam ve öneme uygun olarak kutlamalı; sevincini, coşkusunu, yardımlaşma ve dayanışma duygularını hayatımızın her gününe taşıyabilmek için daha çok çaba göstermeliyiz.

Bu duygu ve düşüncelerle Kurban Bayramının; son günlerde coğrafyamızda cereyan eden terör olaylarının son bulmasına, barışın ve huzurun teminine vesile olmasını temenni ediyorum. Aynı zamanda vatan uğruna canlarını seve seve feda eden bütün şehitlerimize Allah’tan rahmet, kederli ailelerine sabırlar diliyor ve gazilerimize de şükranlarımı sunarken, değerli Suşehrili hemşehrilerimin Kurban Bayramını en içten dileklerimle kutluyorum.

Ender Faruk UZUNOĞLU
Kaymakam


Haber okunma sayısı: 502

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.
SIVAS
 • DOLAR
  TL
 • EURO
  TL
 • BİST
 • ALTIN
  TL
 • Listelenecek kayıt bulunamadı

 • Listelenecek kayıt bulunamadı

 • Listelenecek kayıt bulunamadı


Bugün:
0 hit, 0 ziyaretçi, 0 ziyaret
Bu hafta:
35 hit, 8 ziyaretçi, 10 ziyaret
Bu ay:
9 hit, 2 ziyaretçi, 2 ziyaret
Toplam:
45873 hit, 20207 ziyaretçi, 23997 ziyaret