Sivas Günleri 9’uncusu Yenikapı’da GerçekleştirildiSivas Platformu ve İstanbul Sivas Konfederasyonu öncülüğünde organize edilen Sivas Günleri etkinliğinin 9´uncusu İstanbul Yenikapı Etkinlik Alanı´nda gerçekleştirildi.
 28 Eylül Cuma günü başlayan etkinliğin açılışına Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Milli Savunma Komisyonu Başkanı İsmet Yılmaz, Vali Davut Gül, Belediye Başkanı Sami Aydın, Sivas Platformu, İstanbul Sivas Konfederasyonu ve Sancaktepe Belediye Başkanı İsmail Erdem, AK Parti İstanbul İl Başkanı Bayram Şenocak, milletvekilleri, iş adamları, sanayiciler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Etkinlik halk oyunu ekibinin gösterisiyle başladı. Festival kapsamında Sivas´a ait birçok yöresel lezzet alanda kurulan stantlarda sergilendi. Vatandaşlar; tarihi ve kültürel ürünlerin sergilendiği alanları dikkatle inceledi. Sivas ürünlerinin İstanbulluların beğenisine sunulduğu etkinlikte 100 kiloluk kangal da vatandaşların ilgi odağı oldu. Birçok vatandaş kangalın ve yavrularının fotoğraflarını çekti.

Sivas´ın çok köklü bir medeniyete sahip olduğunu kültürel ve yöresel lezzetleriyle insanlara aktarılmasının kentin tanıtımı için çok büyük önem taşıdığını belirten Sivas Platformu, İstanbul Sivas Konfederasyonu ve Sancaktepe Belediye Başkanı İsmail Erdem, “Sivas´ı gurbetteki Sivaslıların ayağına taşımış olduk. Yöresel ürünlerimizin yüzde 95´i Sivas merkez ve köylerinden geldi” dedi.

Yenikapı Etkinlik Alanı´nda gerçekleştirilen Sivas Günleri, dün sona erdi. En büyük ve en kapsamlı hemşehri organizasyonu olma unvanına sahip Sivas Günleri etkinliği ziyaretçilerden tam not aldı. Etkinliğin bu yıl ki teması Koyulhisar ilçe merkezine 17 kilometre uzaklıkta bulunan ve ismini, içinden geçen kıvrımlı dereden alan Eğriçimen Yaylası oldu.


Haber okunma sayısı: 788

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.
SIVAS
 • DOLAR
  TL
 • EURO
  TL
 • BİST
 • ALTIN
  TL
 • Listelenecek kayıt bulunamadı

 • Listelenecek kayıt bulunamadı

 • Listelenecek kayıt bulunamadı


Bugün:
0 hit, 0 ziyaretçi, 0 ziyaret
Bu hafta:
36 hit, 9 ziyaretçi, 11 ziyaret
Bu ay:
10 hit, 3 ziyaretçi, 3 ziyaret
Toplam:
45874 hit, 20208 ziyaretçi, 23998 ziyaret