• https://www.facebook.com/susehrihaber.net
  • https://api.whatsapp.com/send?phone=+905423236482
  • https://www.twitter.com/susehrihaber1
  • https://www.instagram.com/susehrihaber
  • https://www.youtube.com/susehripolatderesi

SUŞEHRİ HABER- Doğru ve objektif haber -                                 

                  Oysa insan gitiği her yerde kendinden bir parça arar,bulursa sıla olur,bulmazsa gurbet...

Bayrak                                                                                                                                                                           

Ana Menü
Site Haritası
Youtube Sayfamız

 

Siev Vakfı

VAKFIN AMACI VE FAALİYET ALANI 

Vakfımızın temel amacı Milli ve Manevi değerlerine bağlı bireyler yetiştirmek; Yardıma muhtaç insanların ekonomik, sosyal ve kültürel ihtiyaçlarını karşılamak, bu amaçla yapılacak her türlü  yardım ve dayanışma faaliyetlerini desteklemektir.
Suşehri İlim ve Eğitim Vakfı, bu amaç çerçevesinde Türk Medeni Kanunu ve yürürlükte bulunan mevzuata uygun olarak aşağıdaki faaliyetlerde bulunur. 

Kanunların müsaadesi ile her seviyede özel eğitim ve öğretim kurumları açmak ve işletmek. Bu eğitim müesseselerinin en az yüzde onunu fakir ve başarılı öğrencilere tahsis etmek.

Maddi imkânları kısıtlı öğrencilere her türlü Eğitim sağlık sosyal yardım da Yurtiçi ve yurtdışında akademik eğitim yapmaları için destek sağlamak, öğrenci yurtları açmak ve işletmek kimsesizlere ve güçsüzlere her türlü maddi ve manevi yardımlarda bulunmak. 

Suşehri ve köylerindeki okullarda okuyan ihtiyaç sahibi öğrencilere her türlü yardımda bulunmak.

Sağlık tesislerinde hizmet ve yatak kapasitesinin en az yüzde onunu fakir ve kimsesizlere tahsis etmek suretiyle Hastane Tıp Merkezi Poliklinik sağlık ocağı gibi tedavi kurumları açmak ve işletmek.

Kimsesiz dul ve yetimler ile zihinsel ve bedensel engellileri himaye etmek, Bu kişilerin her türlü ihtiyaçlarını karşılamak. Bu amaçlar doğrultusunda Huzurevleri iyileştirme merkezleri bakım evleri yetimhaneler ve bunlara benzer tesisler kurmak ve işletmek, gerektiğinde aşevi açmak ve bu alanda faaliyet gösteren kuruluşlara yardımda bulunmak.

Başta Suşehrililer olmak fakir ve kimsesizlere her türlü maddi ve manevi yardımda bulunmak.

Suşehri ve çevresinin örf, adet ve gelenekleri ile bu yöredeki tabiat güzelliklerini ve eski uygarlıklara ait eserlerin korunup yaşatılmasını ve tanıtılmasını sağlamak.

Gerek vakıf hizmetlerinin tanıtımı ve gerekse ilim, kültür ve sanat alanlarında panel, seminer, bilgi şöleni, konferans, şölen, anma günleri ve konser gibi ilmi sosyal ve kültürel içerikli etkinlikler düzenlemek.

Vakıf hizmetlerine katkı sağlamak amacıyla her türlü kermes hayır çarşısı, müzayede, sergi, fuar ve organizasyon düzenlemek, düzenlemelere katılmak ve katkıda bulunmak.

Vakıf faaliyetlerini tanıtıcı kitap, dergi, gazete ve broşür yayınlamak, video film ve benzeri eserler yapmak ve yaptırmak.

Vakıf olarak ihtiyaç sahibi çocukları sünnet ettirmek, Ramazan aylarında iftar organizasyonu düzenlemek.

Vakfın gayesine uygun faaliyet gösteren şahıs dernek ve kurumlarla işbirliği ve karşılıklı yardımlaşmada bulunmak.

Farklı il ve ilçelerde yaşayan Suşehrili hemşerilerimizi bir araya getirerek dayanışma ve yardımlaşmaya katkı sağlamak, bu amaçla çeşitli etkinlikler düzenlemek.
 

SİEV VAKFI İNTERNET SİTESİ...

 

WELLCOME

Üyelik Girişi
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam21
Toplam Ziyaret55035
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar32.883933.0157
Euro35.783235.9265
Hava Durumu
Reklam

Reklam