• https://www.facebook.com/susehrihaber.net
  • https://api.whatsapp.com/send?phone=+905423236482
  • https://www.twitter.com/susehrihaber1
  • https://www.instagram.com/susehrihaber
  • https://www.youtube.com/susehripolatderesi

SUŞEHRİ HABER- Doğru ve objektif haber -                                 

                  Oysa insan gitiği her yerde kendinden bir parça arar,bulursa sıla olur,bulmazsa gurbet...

Bayrak                                                                                                                                                                           

Ana Menü
Site Haritası
Youtube Sayfamız

 

Üniversite ve yüksek okul

SUŞEHRİ SAĞLIK YÜKSEK OKULU

Yüksekokulumuz 28/03/1983 tarihli ve 2809 Sayılı Kanun’un Ek-30’ uncu maddesine göre, 25/10/2010 tarihinde Bakanlar Kurulu kararı ile kurulmuştur. Yüksekokulumuz Hemşirelik ve Sağlık Yönetimi olmak üzere iki bölüm halinde kurulmuş olup Sağlık Yönetimi Bölümü şu an için aktif konumda değildir. Yüksekokulumuzda aktif olarak Hemşirelik Bölümü bulunmaktadır.

Suşehri ilçesinde bulunan Yüksekokul Binası, eğitimin niteliğine uygun alt yapı çalışmaları yapılarak ilk kez 2014-2015 yılı eğitim öğretim yılında kullanılmaya başlanmıştır. Suşehri İlçesi’nde bulunan binada 6 adet derslik, 1 adet kütüphane ve 230 kişilik konferans salonu bulunmaktadır.. Ders uygulama alanları olarak 1 adet temel beceri laboratuvarı, 1 adet temel tıp laboratuvarı ve son teknolojiye uygun 1 adet simülasyon eğitim laboratuvarı bulunmaktadır.

Hemşirelik eğitimi sadece teorik odaklı değil uygulama ile birlikte verilen bir eğitimdir. Derslerin uygulamaları Suşehri Devlet Hastanesi, Zara Devlet Hastanesi (Suşehri-Zara arası 57 km), Sivas Numune Hastanesi, Üniversitemiz Sağlık Hizmetleri Uygulama ve Araştırma Hastanesi ile Toplum Sağlığı Merkezlerinde yapılmaktadır (Suşehri-Sivas arası 130 km).

web adresi:https://susehriyo.cumhuriyet.edu.tr/

 

Timur Karabal Meslek Yüksek Okulu

Meslek Yüksekokulumuz, bilgi çağı ve çağdaş uygarlığın gerektirdiği her türlü donanıma sahip bireyler yetiştirmeyi amaç edinmiş olan Cumhuriyet Üniversitesine bağlı bir kuruluş olarak 1995 yılında kurulmuştur. 1998 eğitim – öğretim yılında Besicilik ve Bahçe Ziraatı Bölümleri ile eğitime başlamıştır.  2001 yılında Süt ve Süt Ürünleri ve Seracılık Bölümleri – 2003 yılında Su Ürünleri, İşletme Ynetimi, Muhasebe ve Vergi Uygulamaları Bölümleri-2005 yılında Maliye, Et Endüstrisi Bölümleri-2006 yılında Peyzaj ve Süs Bitkileri Bölümü – 2008 yılında Gıda Teknolojisi Bölümü – 2009 yılında Pazarlama Bölümü-2010 yılında Bankacılık ve Sigortacılık, Dış Ticaret Bölümleri – 2017 yılında Çocuk Bakımı ve Gençlik Hizmetleri Bölümü açılmıştır. Meslek Yüksekokulumuz Maliye – Bankacılık ve Sigortacılık – Gıda Teknolojisi ve Çocuk Gelişimi programları ile 16 akademik, 10 idari, 6 şirket çalışanı ve 495 öğrencisi ile eğitim - öğretim faaliyetlerine devam etmektedir. Meslek Yüksekokulumuz toplam kapalı bürüt alan 3295 m² olup 760,69 m²(net m² olarak) toplam derslik alanı, 117 (m² net m² olarak) toplam laboratuar alanı 88,31 m² konferans salonu bulunmaktadır.

Meslek Yüksekokulumuz tek binadan oluşmaktadır. Binamız zemin ile birlikte 3 katlı olup, binanın 3. katın idari kısmında; Müdürlük, Yüksekokul Sekreteri, Yazı İşleri, Öğrenci İşleri, İdari ve Mali İşler, Arşiv Odası, Depo, Çay Ocağı, akademik kısmında da; Çocuk Bakımı ve Gençlik Hizmetleri Bölümü, Gıda İşleme Bölümü, Dış Ticaret Bölümü, Bitkisel ve Hayvansal Üretim Bölümü, Finans Bankacılık ve Sigortacılık Bölümü, Yönetim ve Organizasyon Bölümlerinin Öğretim elamanı odaları ve Depo, bulunmaktadır. İkinci katta toplam 11 derslik, Bilgisayar Laboratuarı, Hizmetli odası, Hizmetli deposu ve yangın merdivenine açılan alan bulunmaktadır. Zemin katta sağ taraf da 2 adet derslik, Konferans salonu, Kütüphane, Sistem odası, Mescit olup, sol taraf da 1 adet derslik, Laboratuar, Güvenlik, Yemekhane, Kantin, kalorifer dairesi bulunmaktadır.

Web adresi:https://susehrimyo.cumhuriyet.edu.tr

WELLCOME

Üyelik Girişi
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam80
Toplam Ziyaret53092
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar32.758032.8893
Euro35.021935.1622
Hava Durumu
Reklam

Reklam