• https://www.facebook.com/susehrihaber.net
  • https://api.whatsapp.com/send?phone=+905423236482
  • https://www.twitter.com/susehrihaber1
  • https://www.instagram.com/susehrihaber
  • https://www.youtube.com/susehripolatderesi

SUŞEHRİ HABER- Doğru ve objektif haber -                                 

                  Oysa insan gitiği her yerde kendinden bir parça arar,bulursa sıla olur,bulmazsa gurbet...

Bayrak                                                                                                                                                                           

Ana Menü
Site Haritası
Youtube Sayfamız

 

Kılçkaya Barajı ve Tesisleri

Suşehri Belediyesi Kılıçkaya Barajı sosyal tesisleri

Suşehri ilçe merkezine 15 km mesafede bulunmaktadır. Kelkit Vadisinde yer almaktadır.Sivas ilinin en çok tercih edilen mesire yeridir. Yeşil alan içinde yer alan Suşehri Barajı harika doğası ile dikkat çekmektedir. Kılıçkaya Barajında tekne turu yapabilirsiniz. Barajın kumsal alanında yüzmek mümkün. Barajda çeşitli su sporları yapılmaktır. Ayrıca barajın çevresinde piknik alanları ve alabalık tesisi bulunmaktadır.

Bölgedeki turizmi canlandırmak ve göçü durdurmak amacıyla, Maliye Bakanlığı Milli Emlak Genel Müdürlüğüne 2010 Yılında başvuru yaparak, geçici tahsis ile Suşehri belediyesine verilen ve 2012 yılında kesin tahsisi gerçekleştirilen Kılıçkaya Barajı Sosyal Tesisleri içerisinde bulunan kamelyalar, çay bahçeleri, piknik alanları, gezinti tekneleri, su bisikletleri, Kanolar ve Bot gezintileriyle ilçe halkından yoğun ilgi görüyor.

Sıcaklıkların artmasıyla 2013 yılı sezonuna erken başlamak zorunda kalan tesisler, özellikle hafta sonları yoğun ilgi görüyor. Aileleriyle birlikte tesislerin bulunduğu yere gelen piknikçiler, sosyal tesislerin tüm imkanlarında faydalanıyor. Piknikçilerle bir araya gelen Suşehri Belediye Başkanı Sedat Sel, Tesislerin bulunduğu alana her yıl farklı hizmetler getirmeye devam edeceklerini söyledi.

Sivas'ın Kelkit vadisinde bulunan Koyulhisar, Akıncılar ve Gölova ilçeleriyle birlikte, Giresun'un Şebinkarahisar ve Çamoluk ilçelerinden gelen vatandaşlarında yoğun ilgisini çeken tesislerin her geçen gün yoğun ilgisinin kendilerini mutlu ettiğini belirten Başkan Sel, "Amacımız bölgedeki göçü durdurmak. Burada yaşayan insanlarımıza sosyal aktiviteler yaratmaktır.

Kılıçkaya baraj gölü kenarında 2011 yılında başlattığımız bu çalışmalarımıza her yıl farklı çalışmalar katarak hizmetlerimize devam ediyoruz. Tesis içerisinde bulunan mevcut mescitlerin yetersiz olmasından dolayı yeni camimizin temelini şuanda attık. İnşallah bir ay içerisinde tamamlayacağız. Bununla birlikte yeni iskele yapılacak. Yeni tekneler alınarak 2013 yılında daha farklı vizyonla piknikçilerimize sunacağız. Kılıçkaya Barajı sosyal tesisleri, Sivas Paşabahçe piknik alanından sonra en büyük ikinci piknik alanı" dedi.

Suşehri Belediyesi Kılıçkaya Barajı Sosyal Tesisleri yenilikleriyle göz kamaştırıyor.Suşehri Belediye Başkanı Sedat Sel`in tesislere kazandırdığı yenilikler vatandaşların büyük ilgisini çekiyor. Tesislere yeni yapılan modern su üzerinde yüzebilen iskele, şehri Su-2 ve Şehri Su-3 özel gezinti tekneleri, 4 kişilik modern su bisikletleri, doğal akvaryum, çocuk oyun grupları, piknik alanları ve restoranları çevre ilçelerin büyük beğenisini kazanıyor.

Tesislerde incelemelerde bulunan Suşehri Belediye Başkanı Sedat Sel, ``İlçemize yaptığımız iki büyük hamleyle vatandaşlarımızın aileleriyle huzurlu bir şekilde zaman geçirebilecekleri tesisleri kazandırmanın mutluluğunu yaşıyoruz, İç Anadolu`da olmaz denilen modern Kılıçkaya Barajı Sosyal Tesislerimizle hayal denilen projeyi hayata geçirdik. Her geçen yıl modernleşen tesisimize yenilikler katarak daha cazip bir merkez haline getiriyoruz.

Kılıçkaya Barajı Sosyal Tesislerimize bu sezon iki yeni gezinti teknesi, su üzerinde yüzebilen modern iskele, yeni su bisikletleri, doğal akvaryum ortamı, çocuk oyun gurupları ile donattık ayriyeten çocuklarımız için eğitici midilli atları, plaj voleybol sahası ve plaj futbol sahalarının da çalışmalarına başladık`diye konuştu.

 

WELLCOME

Üyelik Girişi
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam22
Toplam Ziyaret55036
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar32.883933.0157
Euro35.783235.9265
Hava Durumu
Reklam

Reklam